Sākusies uzņemšana LU pamatstudiju programmās

Uzņemšana LU 2014. gadā. Foto: Toma Grīnbergs, LU Preses centrs

Uzņemšana LU 2014. gadā. Foto: Toma Grīnbergs, LU Preses centrs


Ceturtdien, 25. jūnijā, sākas pieteikumu pieņemšana pamatstudijām Latvijas Universitātē (LU) 2015./2016. studiju gadam. Šajā rudenī LU varēs uzsākt studijas 47 pamatstudiju programmās 13 fakultātēs. Pieteikumus elektroniski varēs iesniegt līdz 7. jūlijam, bet pieteikties uz vietas LU – no 1. līdz 7. jūlijam.

No 25. jūnija līdz 7. jūlijam studētgribētāji vienotajā valsts un pašvaldību portālā www.latvija.lv varēs pieteikties pamatstudijām 11 Latvijas augstskolās. Topošie studenti pieteikumu studijām var iesniegt jebkurā no piedāvātajām studiju programmām Latvijas Universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Banku augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Liepājas Universitātē, Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Rēzeknes augstskolā, Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā. Portālā www.latvija.lv reflektanti varēs sekot līdzi arī pieteikšanās gaitai un uzzināt konkursa rezultātus.

Pēc elektroniskās pieteikšanās studijām, visiem reflektantiem obligāti personiski jādodas uz kādu no 11 augstskolu uzņemšanas punktiem, jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums studijām augstskolā. LU, Rīgā, Raiņa bulv. 19, pieteikties studijām, kā arī apstiprināt iepriekš iesniegtos elektroniskos pieteikumus varēs no 1. līdz 7. jūlijam, darbdienās no plkst. 9.00 – 18.00 un sestdien no plkst. 9.00 – 13.00.

Reflektantam par pieteikšanos jāmaksā reģistrācijas maksa – 30 eiro, neatkarīgi no izvēlēto augstskolu, studiju programmu un prioritāšu skaita. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1.grupas invalīdi.

Savukārt uzņemšana LU augstākā līmeņa studijām Latvijas Universitātē notiks no 6. līdz 17. jūlijam, bet doktorantūras studijām no 17. līdz 21. augustam.

Latvijas Universitātē 2015./2016. akadēmiskajam gadam uzņemšanai ir paredzētas vairāk nekā 2400 budžeta vietas.

Vairāk informācijas par studiju programmām un uzņemšanas prasībām Latvijas Universitātē variet atrast portālā www.gribustudet.lv, zvanot pa tālruni 67034444 vai rakstot e–pastu lu@lu.lv.