Studentu biznesa idejas iegūst finansējumu attīstībai

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes (LU EVF) Biznesa inkubatorā notika programmas “Studenta uzņēmēja gars” dalībnieku biznesa projektu prezentācijas, kuru rezultātā komandas CATFEEDER, VIJAMEDIA.EU, 3iDEA un PINACEJA saņēma kopumā 12 800 eiro lielu finansējumu un iespēju attīstīt savu ideju LU studentu Biznesa inkubatorā.

Šogad konkursam bija pieteikušās septiņas komandas no 24, kas piedalījās programmā. Konkursa dalībnieki piedāvāja visdažādākās biznesa idejas, t.sk. 3D tehnoloģijas, koka pulksteņus, brīvdienu plānošanas rīku un ievārījuma ražošanu no priežu čiekuriem.

LU Biznesa ideju fonda atbalstītie biznesa projekti:

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

· CATFEEDER – risinājums mājdzīvnieku attālinātai barošanai. Komanda ieguva 3000 eiro produkta prototipa izstrādei un testēšanai tirgū.

“Svinēt nav laika, priekšā lielākas uzvaras!” saņemot rokās simbolisku naudas čeku, latviešu mūziķa vārdiem teica students-uzņēmējs Valts Vīze. “Balva ir nopietns atbalsts un svarīgs novērtējums, kas apstiprina mūsu pārliecību par projekta ilgtspēju.” Ja produkts veiksmīgi tiks notestēts, komanda plāno turpināt attīstīt mājdzīvnieku iekārtu un aksesuāru inovācijas.

· Interneta veikals VIJAMEDIA.EU piedāvās klientiem pasūtīt oriģinālus
T-kreklus, cepures, somas, kanvas un uzlīmes, izmantojot platformā pieejamos Latvijas dizaineru darbus. Idejas autori konkursā ieguva 3000 eiro platformas izstrādei un testēšanai.

· 3iDEA biznesa projekta mērķis ir atmiņas un emocijas iemūžināt 3D formātā. Komanda piedāvās saviem klientiem izveidot viņu vai viņu bērnu zīmējumu 3D modeli un, izmantojot 3D drukas tehnoloģijas, izgatavot reālu objektu. Komanda idejas realizācijai ieguva 2500 eiro.

· LU EVF Ekonomikas studentu Aleksandra Hrisanfova, Violetas Jacenko un Vitālija Muhina piedāvātais koncepts PINACEJA paredz ievārījuma ražošanu no priežu čiekuriem. Komandas uzņēmība ieguva augstu novērtējumu un balvu 4300 eiro apmērā.

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Dalībnieku pieteikumus vērtēja pieredzējušu uzņēmēju žūrija, kuras sastāvā darbojās Aigars Ruņģis (SIA “Valmiermuižas alus”), Eldars Loginovs (Fastr Books), Uldis Cimdiņš (uzņēmējs un biznesa eņģelis), Vita Liberte (ZAB VARUL), Filips Rajevskis (Mediju tilts), Pavels Semjonovs (LU), kā arī LU Biznesa ideju fonda un studentu Biznesa inkubatora pārstāvji.

SIA “Valmiermuižas alus” dibinātājs un vērtēšanas komisijas dalībnieks Aigars Ruņģis konkursa dalībniekiem novēlēja vēl augstākus lidojumus un plašāku spārnu vērienu. “Manos studiju gados uzņēmēja garu nācās attīstīt, pašiem meklējot iespējas un padomu dažādās sabiedriskajās organizācijās. Šobrīd jums ir lieliska iespēja iegūt gan finansiālo, gan praktisku atbalstu augstskolā, kurā studējat!” savā uzrunā uzsvēra uzņēmējs. “Šodien jūs esat studenti, pēc pieciem gadiem jau vērtēsiet biznesa idejas, bet pēc 10 – kļūsiet par mecenātiem, kas atbalsta tādus projektus, kā “Studenta uzņēmēja gars”,” rezumēja Ruņģis.

LU Biznesa ideju fonda vadītājs Jānis Baltačs, stāstot par programmas “Studenta uzņēmēja gars” norises pirmajiem secinājumiem, norādīja, ka teju puse no dalībniekiem ir sapratuši, ka uzņēmējdarbība nav domāta viņiem. “Tas visnotaļ ir pozitīvi, jo ļaus šiem studentiem kvalitatīvāk veidot savu nākotni kā labiem darba ņēmējiem. Turklāt visi dalībnieki, neatkarīgi no tā, vai viņi ir piedalījušies konkursā, studiju kursu “Uzņēmējdarbības ekonomika” pabeidza ar gatavu biznesa plānu rokās, kas nozīmē, ka viņi varēs atgriezties pie savas biznesa idejas jebkurā laikā, atrodot Biznesa ideju fonda vai citu atbalstu tās realizēšanai.”

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Papildus naudas balvai uzvarētājkomandas ieguva iespēju četrus mēnešus “būvēt” savu uzņēmumu LU studentu Biznesa inkubatorā, un kopā ar regulārā sasaukuma dalībniekiem septembrī pretendēt uz lielo balvu – 10 tūksošu eiro apmērā.

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Vairāk par programmu “Studenta uzņēmēja gars”: uzzināt šeit.