Jauno grupu konkurss “Hadrons” notiks 21. maijā; pieteikšanās pagarināta līdz 27. aprīlim

Jauno grupu konkurss "Hadrons"

Jauno grupu konkurss “Hadrons”


Maijā jau desmito gadu norisināsies Jauno mūziķu konkurss “Hadrons”, šogad aicinot savus talantus atklāt ne tikai Latvijas Universitātes studentus, bet ikvienu studentu, kura aizraušanās ir mūzika. Pieteikšanās jaunajām grupām konkursam pagarināta līdz 27. aprīlim LU Radio NABA mājaslapā.

Pieteikties konkursam “Hadrons” var ikviena jauna mūziķu grupa, kura vēl nav izdevusi albumu un kurā ir pārstāvēti studenti, kurai piemīt studentisks sacensību gars un vēlme veicināt savu atpazīstamību. Lai piedalītos, mūziķiem līdz 27. aprīlim jaaizpilda pieteikums un jānosūta audio ieraksts MP3 formātā ar trim oriģināldziesmām. Jaunās mūzikas grupas izvērtēs mūzikas nozares profesionāļi, LU Radio NABA un studentu pārstāvji.

Konkurss norisināsies divās kārtās, bet finālā 21. maijā sešas jaunās grupas spēlēs noslēguma koncertā klubā LU radio NABA klubā “Nabaklab”. Visa informācija par pieteikšanos un pieteikšanās elektroniskā anketa atrodama Naba.lv/Hadrons. Savukārt klausītāji, līdzīgi kā iepriekšēja gadā, no 6. līdz 20. maijam interneta balsojumā noteiks savu favorītu starp finālistiem, kas saņems īpašo klausītāju balvu.

Konkurss “Hadrons” notiek jau desmito gadu un kopumā tajā dalību pieteikušas vairāk nekā 200 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – “DJ Krankenwagen”, “Nepilngadīgā Anna”, “Starmetis”, “Das Sonntags Legion”, “The Movies” (tagad “Tribes of the City”), “Ēnu kaleidoskops” – pēc tam izdevušas arī albumus un kļuvušas pazīstamas ne tikai Latvijā.

Jaunajām mūzikas grupām tā ir iespēja parādīt sevi plašākai sabiedrībai – galvenajā balvā iegūstot ieraksta laiku profesionālā studijā un iespējas startēt uz vasaras festivāla “LABA DABA”, festivāla “Bildes” un jauno studentu svētku “Aristotelis” skatuvēm.

Jauno mūziķu konkursu organizē Latvijas radio 6 – programma “NABA” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi. Konkursu piedāvā “Lāčplēsis”.