Sākusies pieteikšanās stipendijām topošajiem studentiem

LU Fonda stipendijas "Ceļamaize" un M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendijas saņēmēji kopā ar stipendiju komisiju locekļiem un mecenātiem. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

LU Fonda stipendijas “Ceļamaize” un M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendijas saņēmēji kopā ar stipendiju komisiju locekļiem un mecenātiem. Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs


Latvijas Universitātes (LU) Fonds jau vairākus gadus piedāvā iespēju 12.klašu abiturientiem uzsākt studijas LU, piesakoties mecenātu stipendijām. Vidusskolas beidzējiem, jau sākot ar 2015.gada 1.februāri līdz 10.martam, ir iespēja pieteikties stipendijai “Ceļamaize” izcilniekiem un sociālajai stipendijai – Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendija, kas abas paredzētas topošajiem LU studentiem studijām 2015./2016.akadēmiskajā gadā.

Pieteikšanās abām stipendijām norisinās, aizpildot on-line pieteikuma anketu mājaslapā www.fonds.lv un augšupielādējot nepieciešamos dokumentus. Lai pieteiktos stipendijām, vidējā atzīme nedrīkst būt zemāka par 7,5 ballēm.

Stipendija “Ceļamaize” tiek piešķirta, pateicoties kompānijas “Arčers”, Annas Čakstes Rollins un Tēvijas fonda atbalstam.

LU Ķīmijas fakultātes students, 2014./2015. gada stipendijas “Ceļamaize” laureāts Klāvs Ozols stāsta: “Dalība Pasaules ķīmijas olimpiādē bija neaizmirstama pieredze, kā arī mērķis, kura sasniegšana palīdzēja piepildīt nākamo mērķi – studēt ķīmiju. Cītīgi izpētīju piedāvātās studiju programmas un sapratu, ka man piemērotāka būs LU. Pateicoties stipendijai, varu pievērsties studijām un sabiedriskajām aktivitātēm, neuztraucoties par ikdienas izdevumiem. Uzskatu, ka stipendija “Ceļamaize” man piešķirta par sasniegumiem ķīmijā un tāpēc, lai tie nebūtu pēdējie.”

Savukārt M.M.V. Petkevičs piemiņas stipendijas pretendentiem nepieciešams pievienot arī izziņu no sociālā dienesta, kas apliecina ģimenes kopējo ienākumu līmeni vai apgrūtināto sociālo stāvokli.

Stipendijas apjoms ir 2200 eiro, ko var izmantot gan mācību maksas, gan ikdienas tēriņu segšanai – dzīvošanas izdevumiem un sevis intelektuālai pilnveidei.

Stipendijas “Ceļamaize” ieguvēji 2014./2015.akad. gadā

Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs piemiņas stipendijas ieguvēji 2014./2015.akad. gadā.

Sākot ar studiju 2.kursu, studentiem ik rudeni ir iespēja pieteikties gan LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendijai, gan Jauno pētnieku stipendijām eksaktajās, sociālajās vai humanitārajās zinātnēs. Aktuālā informācija par stipendijām, pieteikšanās noteikumiem un LU Fonda stipendiātiem atrodama mājaslapā www.fonds.lv